Přeskočit obsah

KVM Proxy pro dedikované servery

Pro vyšší komfort používání dedikovaných serverů mají všichni klienti dedikovaných serverů k dispozici KVM over IP 24 hodin denně prostřednictvím aplikace KVM Proxy. KVM (zkratka Keyboard, video, mouse) je nezávislá karta v serveru umožňující jeho vzdálený restart, zobrazení výstupu z portu pro monitor vzdáleně apod. Díky KVM již nemusíte nikdy jezdit do serverovny, stačí se jen přihlásit do klientské zóny.

Po přihlášení vyberte možnost SLUŽBY, kde se zobrazí seznam serverů.

 

Po kliknutí na zvolený server se zobrazí karta serveru.

 

Zde je možné:

Napájení

 

Power off - vypne server (pouze pokud server běží)

Power on - zapne server (pouze pokud je server vypnutý)

Soft off - ekvivalent krátkého zmáčknutí tlačítka power na serveru - je-li na serveru podpora ACPI v operačním systému, server bude ukončen korektně

Cycle - korektní ukončení (přes ACPI) a opětovné zapnutí

Reboot - restartuje "natvrdo" server krátkým vypnutím napájení

Log

Event log setupu biosu zobrazuje některé provozní stavy a chyby chassis serveru (chyba zdroje, ventilátoru či otevření serveru).

KVM

 

Zobrazí konzoli serveru (ekvivalent připojení monitoru a klávesnice lokálně u serveru) pomocí vyskakovacího okna v HTML5 nebo pomocí vygenerovaného souboru k uložení a spuštění pomocí Java. POZOR: tato volba vyžaduje správně fungující Java na vašem počítači.

   

DIRECT - Přímý přístup

Tato volba zobrazí stránku KVM over IP (IPMI / iDRAC) přímo na serveru.

Pokud k Vašemu dedikovanému serveru nemáte k dispozici KVM Proxy aplikaci, obraťte se prosím na naše HW/DC oddělení datacentrum@vshosting.cz