VSHosting KnowledgeBase

Letsencrypt - revokace

Certifikační autorita Let's Encrypt dne 3.3.2020 v pozdních odpoledních hodinách oznámila, že  4.3.2020 v 00:00 ( během noci změněno na 20:00 UTC stejného dne ) revokuje více jak 3 milióny certifikátů z důvodu chybné validace CAA záznamů na jejich straně.

Ve VSHostingu jsme v průběhu večera a noci připravili seznam certifikátů používaných našimi servery a provedli force renew. Protože jsme museli provést tuto akci na stovkách serverů které tuto technologii používají a řešili jsme několik tisíc certifikátů, byla celá akce realizována automatizačními nástroji. Lze očekávat že některé z certifikátů nejsou obnoveny korektně vinou nedostupnosti API, rate limitu apod. Prosíme abyste si důkladně překontrolovali funkčnost všech webů zabezpečených certifikátem od Let's encrypt a v případě komplikací nás prosím kontaktujte.

Znovu zde zdůrazňujeme, že nedoporučujeme využívat tuto certifikační autoritu pro komerční použití.  Renew certifikátů není zcela spolehlivé a k situacím kdy není certifikát včas obnoven v praxi objektivně dochází. Tato situace, kterou certifikační autorita oznámila pouze na webu, celou situaci bagatelizovala a na řešení dala extrémně málo času, je dalším potvrzením našeho tvrzení.


Více informací:
2020-03-04 06:54

Zásady komunikace s technickou podporou

Kritické situace

Kritické situace (výpadky či kritická nefunkčnost části serveru) hlaste v ideálním případě telefonicky na telefon +420 246 035 835 pro minimalizaci prodlevy s řešením. Před zahájením telefonátu doporučujeme navštívit naši status page, kde klienty informujeme o plánovaných odstávkách i mimořádných situací všech služeb.

 

Požadavky na konzultace a nastavení a ladění neurgentních problémů

Požadavky na konzultace a nastavení je vhodné řešit primárně emailem přes adresu podpora@vshosting.cz. Zkušení administrátoři jsou dostupní nonstop a je vhodné poslat přesný požadavek k nastavení písemně, aby nedošlo k přeslechu. Díky ticketovacímu systému je zachována i kontiunalita v řešení.

 

Plánované úkony v nočních hodinách (00h - 07h) a víkend

V noci se provádí úkony, které mají dopad na produkční provoz. Jde tedy zejména o upgrady serverů či složitější změny v konfiguraci. Noční úkony je nutné naplánovat prostřednictvím emailu podpora@vshosting.cz vždy minimálně 1 den dopředu, abychom na tuto akci zarezervovali administrátorům čas a akce se nekryla s jiným naplánovaným úkonem. Kritických situací a výpadků se toto pochopitelně netýká.

2019-09-27 11:44

FTP malware

V poslední době jsme zaregistrovali zvýšený výskyt škodlivého kódu na některých zákaznických webech. Jedná se pravděpodobně o zneužití FTP přístupu ukradených pomocí malware, k tomuto účelu uzpůsobeného. Více informací naleznete v sekci FTP malware.

2017-02-15 11:32

118 záznamů online